Články

obrázek

1.6.2023Výměna původních železných balkonů

Důvodů, proč se rozhodnout pro výměnu starého balkonu je mnoho. V rámci revitalizace bytových domů dochází také k výměně původních ocelových balkonů za nové železobetonové lodžie. Uvádíme jenom několik hledisek a úhlů pohledu, proč odstranit starý balkon a nahradit jej novou lodžií.

[celý článek]
obrázek

30.5.2023Chytré pojištění domácnosti od Kooperativy nabízí řadu asistencí

Chytrá domácnost umí rozsvítit, zatáhnout žaluzie a poskytuje další služby. I její pojištění ale může být chytré a pomoci klientům v nesnázích nejen penězi, tedy pojistným plněním, ale řadou praktických asistencí. Na dotazy odpovídá ředitel Úseku pojištění majetku a odpovědnosti Kooperativy Radek Starosta.

[celý článek]
obrázek

26.5.2023Letošní první vydání časopisu Bydlení mezi panely jarní speciál

Letošní první číslo časopisu Bydlení mezi panely speciál přináší zajímavé čtení o bydlení, rekonstrukcích, přestavbách a proměnách bytu. Můžete se inspirovat kuchyní v rustikálním stylu, radami, jak zabránit hromadění vlhkosti v kuchyních, ukázkami interiérů malometrážního bydlení nebo moderními typy interiérového stínění. Dozvíte se zajímavosti o rekonstrukci malého bytu s využitím minimalistických boxů či informace, jak zabránit letnímu přehřívání bytů.

[celý článek]
obrázek

24.5.2023Pojištění majetku od Kooperativy podporuje ekologické investice

Od března pojišťovna Kooperativa nabízí výrazně modernizované pojištění majetku a odpovědnosti občanů. „Kromě vylepšených i zcela nových asistenčních služeb, podstatného navýšení či úplného zrušení většiny limitů plnění, nabízíme třeba mimořádnou inflační garanci nebo unikátní Ekologický benefit,“ představuje vylepšení Tomáš Reitermann, vedoucí Odboru pojištění občanů.

[celý článek]
obrázek

22.5.2023Centrem nové dispozice se stal hlavní obytný prostor

Může se zdát, že 65 m2 je malý prostor, ale pokud je vše dobře promyšleno, je byt využit na maximum. Projekt začal úplně s ideálním načasováním. Klientovi architekti ze studia 2MAD pomáhali již s výběrem toho nejlepšího z jím vybraných variant. Samozřejmě, že to zabralo nějaký čas, ale vždy stojí za to vše nejdříve projít, promyslet, probrat s odborníky a následně se pro finální koupi rozhodnout.

[celý článek]
obrázek

19.5.2023Capawood – profesionální program ochrany dřeva

Přírodní krása dřeva si zaslouží tu nejlepší ochranu. Dřevěné prvky v exteriéru vyžadují pravidelnou údržbu, potom zůstane po dlouhou dobu zachována jejich přirozená krása i maximální odolnost.

[celý článek]
obrázek

18.5.2023Podmanivá hra tónů

Tak jako virtuos potřebuje k tvorbě hudby svůj hudební sluch, tak i interiérový designér musí disponovat citem pro detail a smyslem tvořit lahodné kombinace. V případě rekonstrukce bytu historické vily v Jablonecké ulici v Liberci se tyto vlastnosti povedly aplikovat. Kombinace betonové stěrky, dřeva, bílé barvy a černých doplňků zanechává dojem přirozena, vzdušnosti a lehkosti.

[celý článek]
obrázek

11.5.2023Květy tulipánů patří k jaru

Tulipány jsou jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších květin v jarních zahradách. Známe velkokvěté hybridy divokých barev i tvarů, ale půvabné jsou i původní plané druhy, kterých byla dosud popsána necelá stovka.

[celý článek]
obrázek

9.5.2023Kamenné kuchyňské pracovní desky a obklady i v panelácích

Kamenné kuchyňské pracovní desky a kamenné obklady kuchyňských linek jsou dnes stále častěji vidět v mnoha typech bytů, včetně těch v panelových i cihlových bytových domech. Dříve byly kamenné pracovní desky a obklady kuchyní vnímány spíše jako luxusní prvek, který si mohli dovolit pouze majitelé větších a dražších rodinných domů.

[celý článek]
obrázek

5.5.2023V roce 2023 byl veletrh BAU Mnichov nejdůležitějším místem setkání v oboru

Špičkové mezinárodní setkání, přední světový veletrh architektury, materiálů a systémů BAU, se konalo od 17. do 22. dubna v Mnichově. Podívejme se na přihlášené vystavovatele, inovace a hlavní body veletrhu.

[celý článek]
obrázek

3.5.2023Zelené střechy – atraktivní a moderní prvek architektury – zažívají boom

Zelené střechy se v posledních letech stávají atraktivním prvkem moderní architektury a poptávka po nich stále roste. Jsou jakýmsi návratem anebo přiblížením se k přírodě. Pyšní se mnohými výhodami a přínosnými vlastnostmi nejen pro životní prostředí, ale i koncové uživatele stavby.

[celý článek]
obrázek

1.5.2023Dekory a trendy v kuchyních

Jestli se rádi inspirujete současnými trendy, vsaďte při výběru nové kuchyně na funkčnost propojenou s relaxací, neutrální i syté barvy, na textury a kovy. Přijďte se inspirovat do Oresi. Nabízíme čtyři značky kuchyní všech stylů dekorů, struktur a barev a máme nejlepší poměr ceny výkonu na trhu. A návrh ve 3D získáte zdarma.

[celý článek]
obrázek

28.4.2023Pavel Samlík – Pohlcen okamžikem

Obrazy Pavla Samlíka jsou jako ze snů. Krajiny v jeho podání dostávají melancholický nádech a květy ve váze jsou lehce zahalené do mlhy. Jemnými horizontálními tahy štětce dovede rozvibrovat i zdánlivě neživé předměty.

[celý článek]
obrázek

26.4.2023Koupelnám vládnou barvy

Bílá koupelnová keramika nebo chromované baterie patří k osvědčené klasice interiérového vybavení, zdaleka už ale nejsou hlavní volbou. S inovativními technologiemi přišla celá řada novinek a koupelnovému designu nyní vládnou rozmanité barvy, které umožňují kreativnější kombinace a osobitější vyjádření. Jaké novinky letošní rok přinese a které přetrvají i do dalších let?

[celý článek]
obrázek

25.4.2023Skladování vína v paneláku

Čas od času se mě klienti nebo kamarádi ptají, jak správně skladovat v panelákovém bytě to dobré víno, které v našem e-shopu koupí. Samozřejmě ne každý má k dispozici vinný sklep, ale investovat do ledničky na víno se vyplatí a lze ji dnes pořídit na splátky a relativně levně.

[celý článek]
obrázek

21.4.2023Koupelnové inspirace z Frankfurtu

Ve dnech 13. 3.–17. 3. se konal ve Frankfurtu světový veletrh ISH. Hlavním mottem veletrhu bylo „Solutions for the future“ a především šlo o inovace, které pomáhají dosáhnout cílů v oblasti ochrany klimatu a efektivního využívání zdrojů energie. Dalším klíčovým tématem byla udržitelnost, která spojila sekce ISH Energy (vytápění, klimatizace a větrání) a ISH Water.

[celý článek]
obrázek

20.4.2023Rekonstrukce starého bytu v centru Brna

„Baví nás interakce s klienty, nacházení nových prostorových řešení, ale hlavně jejich přeměna ve smysluplné a funkční prostory, které neobsahují imitace, ale pravé materiály,“ poznamenávají architektky Barbora Kudelová a Kristýna Sirová ze studia HRA.

[celý článek]
obrázek

17.4.2023Jak vám zvýší důchod?

Důchody v červnu zase stoupnou. Mimořádná valorizace ale nemá být tak výrazná, jako by byla podle dosavadních pravidel. Vláda je chce změnit. Nová kalkulačka ukáže rozdíl.

[celý článek]
obrázek

14.4.2023Dvojka časopisu Bydlení mezi panely již na stáncích

V letošním druhém vydání časopisu Bydlení mezi panely se, mimo jiné, dozvíte, jak zrekonstruovat byt za pomoci renomovaných architektů. V časopise najdete také různé varianty barevného řešení koupelen nebo renovaci kuchyně a další pravidelné rubriky jako jsou například Návštěva, Proměna bytu, Flóra nebo Galerie. Nedílnou součástí tohoto vydání časopisu je také finanční příloha, kde najdete řadu rad a cenných informací.

[celý článek]

1-20/2406 stránka: 1 ... [ ]

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne